20 Haziran 2014 Cuma

Fesuphanallah

     Hayatta hiç bir mücadelenin bitişi yok, nihayeti yok. ''Biri biterken öbürü de başlar vermesin Allah'' diyen Erkin babaya katılıyor ve tebrik ediyorum. Çünkü gerçekten biri biterken diğeri başlıyor, ''şu iş bir bitsin rahatım'' dediğin an kapıya dayanan yumurta gibi bir diğer iş gülümsüyor sana. İçeri almasan olmaz nasıl da sırıtıyor kapıdan ''gel sen de gel bir sen eksiksin'' diyerek kaderine razı oluyorsun.

    Ben mesela ne zaman ''şu da bitsin ondan sonra rahatım'' desem rahat olamadım, oldurmadılar, müsaade etmediler şikayetçiyim hakim bey!! Zaten en büyük yalan '' şu üniversiteyi bir kazan sonra rahatsın''la başladı kazandık ve işlerin de yalanların da çorap söküğü gibi ardı arkası kesilmedi. Hep bir telaşla akıp giden günleri yine telaşlar kovaladı. Sınavlar bitti işler başladı işler bitti başka şeyler başladı.
 
      Velhasıl-ı kelam hayat mücadelesinin ucu bucağı sonu yok şimdi şu sınavları atlatın sonra bir işe girin sonra bir evlenin çocuğu bir doğurun çocuk büyüsün okusun bir emekli olun o zaman da rahat değilsiniz a dostlar artık nasipse hoca selayı okurken rahata ereriz cümleten. Hadi bakalım anmışken bir de Erkin babayı dinleyelim yanımıza da hayat mücadelelerimizi alalım hatta belki de şurda bir yerlerde yeni telaşlar vardır ne dersiniz ?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder